Přidat recept

Valentýnské menu aneb romantická večeře doma

Svátek zamilovaných je za téměř dveřmi a ať už v roli partnera nebo partnerky, možná přemýšlíte čím tentokrát Valentýna oslavit. Osvědčený recept, jak zaujmout a to nejen na tento svátek, je samozřejmě romantická večeře při svíčkách. I proto jsme si pro Vás tentokrát připravili lahodné a přitom velmi jednoduché Valentýnské menu, kterým rozhodně nic nezkazíte. Snad není třeba připomínat, že celé menu je vhodné doprovodit láhví skvělého vína.

Překrm – Chřest v bylinkovém obležení

Předkrm má navnadit a probudit chuťové buňky. Nechte se tedy tentokrát zhýčkat trochou chřestu zabaleného v tenké bylinkové omeletce. Tuto pochoutku lze připravit již předem a podávat studenou i teplou. Chřest můžete použít zelený i bílý, podle své chuti.

Připravte si: 4ks chřestu, 2 vejce, čerstvé bylinky (petrželka, tymián, rozmarýn,…), 4 plátky libovější anglické slaniny, sůl, pepř, citronová šťáva

Příprava: Chřest očistěte, oloupejte a odřízněte z něj zdřevnatělé konce. Poté ho krátce povařte ve slané citronové vodě přibližně 5 minut. Než chřest mírně změkne, rozmíchejte vejce se lžičkou vody, trochou soli a pepře a bylinkami a celou vaječnou směs mírně našlehejte.

Když je vše připraveno, tak na pánvi rozehřejte trochu oleje a vlijte čtvrtinu vaječné směsi. Až vejce mírně ztuhnou, položte na vrch plátek slaniny a omeletu nechte dodělat. Pozor ale, ať ji příliš nevysušíte. Poté stejným způsobem připravte další tři omeletky, do kterých následně zabalte změklý chřest. Podávat můžete s trochou čerstvé zeleniny.

Hlavní chod – Srnčí steak s lískovými ořechy

Možná si říkáte, že srnčí je na romantickou večeři odvážný tah. Neutrální kuřecí nebo krůtí maso si ale nechte na všední dny. Pokud chcete něco opravdu výjimečného, vyplatí se trochu riskovat. Uvidíte, že u pánů rozhodně vedle nešlápnete, a pokud vaříte pro partnerku, nechte jí hádat, co dobrého jste ji připravili, lahodná chuť všechny případné pochyby rychle umlčí.

Připravte si: 2 steaky ze srnčího hřbetu, trocha oleje, sůl, pepř, vejce, lžíce hladké mouky, 25g lískových ořechů, konzervu broskví, lžíce másla

Příprava: Srnčí steaky potřete olejem. Rozmíchejte vejce s trochou soli a pepře. Poté přidejte mouku a maso obalte ve vzniklém těstíčku a poté do nasekaných lískových ořechů. Nebojte se dát ořechů velkou vrstvu a přitlačit, aby dobře na masu držely. Na pánvi rozpusťte máslo a steaky na nich opečte podle tloušťky steaku do růžova. Poté steaky sundejte a na pánev vložte několik pokrájených broskví. Až broskve zezlátnou, přidejte je na talíř k masu a vše zalijte vzniklou broskvovou šťávou. Pokud se vám šťáva vypekla, přidejte na pánev trochu šťávy z plechovky, nechte trochu odpařit a maso a broskve na talíři jí mírně zalijte. Přílohu volte podle své chuti, výborně se hodí například opečené brambory.

Dezert - Valentýnské jahody

Sladká tečka na závěr samozřejmě nesmí chybět. Čerstvé jahody jsou dnes k sehnání i v zimě celkem jednoduše, takže se tohoto dezertu rozhodně nebojte. Navíc i tyto Valentýnské jahody lze připravit již den předem, takže vám značně ulehčí závěrečné přípravy.

Připravte si: 20 jahod se stopkou, 170g mléčné čokolády, 80g bílé čokolády

Příprava: Jahody se stopkami dobře omyjte a osušte. Připravte dvě vodní lázně, kde zvlášť rozpustíte mléčnou a zvlášť bílou čokoládu.  Až se čokolády roztaví, uchopte jahodu za stopku a ponořte ji do mléčné čokolády, aby se po celém povrchu obalila. Jahodu opatrně položte na připravený pečící papír. Až na jahodách čokoláda mírně ztuhne, vezměte vidličku, namočte ji do bílé čokolády a opatrně každou jahodu ozdobte/pokapejte. Poté nechte čokoládu na jahodách dotuhnout přibližně dalších 30 minut.

(2 rating) (not rated yet) 5.0 2
2.2.2013

Štítky

jídlo na valentýna recepty na valentýna valentýnské dortové srdce valentýnské dortíky valentýnské moučníky

Přidat komentář